• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sehasivas
  • https://twitter.com/sehasivas
  • https://www.instagram.com/sehasivas
  • https://www.youtube.com/sehasivas
Gençlik Çalışmalarımız

GENÇLİK ÇALIŞMALARI

Gençlik dönemi, bireyin sorumluluk alma ve toplumsallaşma dönemidir. Günümüzde bireyin toplumsallaşmasında aile ve okulun yanı sıra, gençlerin belirli amaçlar doğrultusunda bir araya geldiği dernekler/kulüpler de önemli rol oynamaktadır. Gençlik kulüplerince gerçekleştirilmesi öngörülen gençlik faaliyetleri “gençlerin boş zamanlarını ilgi ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlayan eğitsel, sanatsal, kültürel ve bilimsel çalışmalardır.” (Gençlik ve Spor Kulüpleri Yönetmeliği - Madde 4).

Gençlere yönelik hedefimiz; tarihini kültürünü bilen ve bunlardan dersler çıkaran, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş bazı değerlerimizin kazanmaya çalışan,  düşünme yeteneklerinin geliştirilmesiyle olaylara farklı boyutlardan bakabilen, duyduğu - gördüğü herşeye direk bağlanmadan gerçekliğini sorgulayan, yaşanan olayların görünmeyen taraflarını gören - görmeye çalışan, eğitim ve öğretim etkinliklerinde başarılı, araştırmayı seven, öğrendilerini uygulayabilen, milli kültürümüze bağlı  gençler yetiştirmek için faaliyetlerin oluşmasını sağlamak.Bunun için çeşitli seminerler, kurslar, konferanslar,geziler ve yaz okulları düzenlemek.

Gençlik çalışmasında yol gösterici prensibimiz;gençlerin kendi etkinliklerini organize etmelerinde, kendi kendilerini ifade etme yolunu bulmalarında gençlere yardımcı olmaktır. Gençlik çalışması; gençler için yetişkinlerce sağlanan (yetişkin-merkezli) hizmetler değil, gençler tarafından planlanan, gençler tarafından uygulanan ve gençler tarafından değerlendirmesi yapılan etkinliklerdir.

  
4641 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SİZDER TANITIM VİDEOSU
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret223333